Kurs Reiki – I i II stopień

Prowadzi: Krystyna Włodarczyk- Królicka

Kursy Holistyka i Naturoterapia

Reiki należy do naturalnych, holistycznych terapii uzdrawiania energią witalną poprzez dotyk.
Terapia Reiki opiera się na założeniu leżącym u podstaw Medycyny Chińskiej i większości wschodnich systemów uzdrawiania, że wszelkie dysfunkcje pojawiające się w organizmie mają swoje źródło na płaszczyznach energetycznych i tam się najpierw objawiają.

Niedobór energii życia ( -qi, -ki, -chi) w naszym organizmie jest przyczyną zapadania na choroby, przedłużania się okresów rekonwalescencji, przedwczesnego starzenia się ludzi czy więdnięcia roślin.

Celem zabiegów Reiki jest przywrócenie stanu pełnej równowagi na wszystkich płaszczyznach energetycznych człowieka i usunięcie źródeł dysfunkcji, co w wielu przypadkach skutkuje cofnięciem, wstrzymaniem lub przynajmniej złagodzeniem fizycznych objawów chorobowych.

Starożytna wiedza na temat Reiki była zapomniana przez tysiące lat, aż do czasugdyodkrył ją na nowo dr Mikao Usui – rektor chrześcijańskiego uniwersytetu w Kioto. Reiki korzysta także z prastarej nauki o systemie energetycznym człowieka, w skład którego wchodzą kanały zwane meridianami oraz centra energetyczne, czyli czakry.

Każdy może korzystać z Reiki !
Każdy może przyjmować tę energię; może też stać się jej przekaźnikiem. Metoda umożliwia pracę z osobami w każdym wieku, jest bezpieczna dla kobiet w ciąży, można ją stosować także w stosunku do osób znajdujących się w stanie chwilowej lub długotrwałej utraty świadomości (hospitalizowani pod wpływem środków farmakologicznych, skutki udarów mózgu itp.). Ponieważ Reiki umożliwia pracę na wszystkich płaszczyznach, może być szeroko stosowana, zarówno przy dolegliwościach fizycznych, jak i problemach natury mentalnej.
www.reiki.pl