Tradycyjna Medycyna Chińska

Prowadzi: Bożena Olszowska

Gabinet Naturoterapii

Dietoterapia wg TMC jest skuteczna w leczeniu rozmaitych chorób i codziennych dolegliwości .

Dieta wg. TMC nie ma nic wspólnego z tzw. dietą kaloryczną. To praktyczna wiedza na temat wpływu poszczególnych składników pożywienia na nasz organizm, nasze narządy wewnętrzne a tym samym na nasze zdrowie.

Terapeuta TCM stawia diagnozę na podstawie wywiadu, badania języka i tętna, a następnie dobiera metodę leczenia: np. dieta, zioła i akupunkturę, zioła i akupresurę, dieta i akupunktura, ect. 
Dietoterapia wg TMC znacznie poprawia stan zdrowia za pomocą zmiany nawyków żywieniowych i wspomagania organizmu za pomocą ziół. Odpowiednie pożywienie to klucz do zdrowia oraz do równowagi psychofizycznej na co dzień.

Tradycyjna Medycyna Chińska oparta jest na systemie energetycznym człowieka. Energia QI, która powoduje, że rodzimy się i żyjemy, jest pierwotna i ważniejsza niż sfera fizyczna, która jest wtórna.
Tak jak nie ma dwóch jednakowych ludzi, tak nie ma dwóch jednakowych chorób, dlatego indywidualny dobór diety jest zadaniem kluczowym jeśli myślimy o powrocie do zdrowia.

Pierwsze spotkanie trwa około godziny- jest to wywiad oraz diagnoza po której ustalana jest dieta oraz mieszanki ziołowe na pierwsze 3 miesiące.
Tradycyjna Medycyna Chińska z sukcesem stosuje mieszanki ziołowe z kliku tysięcy roślin i produktów leczniczych. Dowody oraz ich skuteczność zostały potwierdzone klinicznie. Nie należy zapominać o naszych rodzimych, Polskich ziołach, które również są z powodzeniem wykorzystywane w terapii.