Reiki Usui Shiki Ryoho

Prowadzi: Barbara Królicka

Gabinet Naturoterapii

Reiki to naturalna, holistyczna terapia energią witalną poprzez dotyk.
To japoński starożytny system uzdrawiania, zapomniany przez tysiące lat, aż do czasu gdy odkrył ją na nowo z początkiem XX w. dr Mikao Usui- rektor Uniwersytetu W Kioto.

Reiki można rożnie rozumieć w zależności od wiary czy światopoglądu.
Reiki mówi o energii życia, energii uniwersalnej zwanej w zależności od systemu Ki w Japonii, Qi w chinach, Prana w Indiach, Bioenergia- na Zachodzie, która krąży nieustannie we wszechświecie i wypełnia każdy żywy organizm. To źródło życia, siła napędowa wszelkich czynności i procesów w naszym organizmie i w otaczającym nasz świecie. Jest to więc w pełni naturalna metoda aktywizująca naturalne możliwości samouzdrowienia organizmu.

Terapia Reiki działa na płaszczyźnie energetycznej w której dochodzi do blokad i zastojów, co w perspektywie czasu wywołuje objawy chorobowe w organizmie.

Zabiegi Reiki powodują aktywizowanie układu  odpornościowego organizmu i przyspieszenie procesów samoleczenia na poziomie ciała, ducha i umysłu.

Dlaczego Reiki jest dobre dla ludzi?
Jesteśmy energią życia która nieustannie nas przenika. Reiki to naturalna siła harmonizująca. Terapia umożliwia pracę z osobami w każdym wieku, jest bezpieczna dla kobiet w ciąży, można ją stosować także w stosunku do osób znajdujących się w stanie chwilowej lub długotrwałej utraty świadomości (hospitalizowani pod wpływem środków farmakologicznych, skutki udarów mózgu itp.).
Zabiegi Reiki przywracają wewnętrzną harmonię, spokój i radość życia. Nasze zachowanie staje się naturalne, swobodne, czujemy się pełni życia i energii. Wśród pacjentów bardzo chorych pojawią się wola walki i odpowiedzialność za stan własnego zdrowia, co zwykle jest początkiem dobrych zmian.

Dlaczego Reiki jest dobre dla zwierząt?
Przede wszystkim dlatego, że jest łagodnym, bezbolesnym i bezstresowym sposobem pomocy.
Zwierzę samo decyduję czy i ile energii chce przyjąć.
Zdrowym zwierzętom pomaga zachować równowagę na wszystkich poziomach. Napiętym lub nerwowym przynosi odprężenie i zmniejsza poziom stresu. Wzmacnia działanie leków konwencjonalnych i zmniejsza ich skutki uboczne, przyspiesza gojenie się ran po operacjach i proces zdrowienia przy chorobach.

Zapraszam tutaj po więcej informacji: http://terapienergetyczne.pl

Zapisy na zabiegi pod numerem : 534553388