Warsztaty z Qigong YI JIN JING

Serdecznie zapraszamy na warsztat z formy Yi Jin Jing (Qigong Transformacji Mięśni i Ścięgien) – ten zestaw ćwiczeń może przemienić nawet najmniejszą osobę w zdrową i silną oraz zdolną do niesamowitych wyczynów i siły woli.

Yi „oznacza zmianę lub transformację, a „jin” oznacza tyle samo, co mięśnie i ścięgna, ale tutaj obejmuje także więzadła, powięź i inne tkanki łączne w ciele. Razem „Yijin” dokonuje całkowitej transformacji ciała i umysłu. Siła i moc rozwijane w ramach spokojnego umysłu. Używając Qi jako podstawy praktyki, będziesz powoli w stanie zmienić jakość swoich mięśni i ścięgien oraz rozwinąć dobrze uwarunkowaną konstytucję fizyczną. „Jing” oznacza klasyczny, jak w oryginalnej koncepcji praktyki.

Yijin Jing to potężna praktyka, która podnosi poziom wszystkich sztuk walki i może przynieść wspaniałe rezultaty, jeśli ktoś chce zainwestować czas i wysiłek. Jest to kompletny system, który uwzględnia stronę Yin i Yang w treningu, aby zachować równowagę podczas samodoskonalenia.

Na warsztatach zostanie przekazana wiedza:

– jak wykonywać formę od strony praktycznej ;

– jakie jest zastosowanie YIJINJING w praktyce fizycznej, emocjonalnej, psychicznej oraz duchowej; 

Na początku praktykę kształtują ćwiczenia otwierające tkanki, rozciągające mięśnie i przygotowujące ciało do głębszej pracy Yijin Jing. Ważną częścią jest poprawa świadomości ciała, która pozwoli nam wsłuchać się głęboko w ciało i rozluźnić mięśnie. Musimy używać języka uczuć, aby stworzyć odpowiednie środowisko, w którym nastąpi jakościowa zmiana. Po tej początkowej fazie przygotowań wszystko opiera się na Qi. Aby zapewnić długotrwałe zdrowie fizyczne i psychiczne, musi ono pochodzić z działania Qi. Zdrowie fizyczne i psychiczne jest ściśle powiązane z wydajnością organizmu i funkcjonowaniem umysłu. Innymi słowy, im sprawniejsze jest Twoje ciało oraz jego procesy wewnętrzne, tym lepsze jest Twoje zdrowie psychiczne i fizyczne i odwrotnie. Pytanie brzmi: jak wykorzystać Qi, aby rozwinąć ciało fizyczne na wysoki poziom? Konwencjonalny trening na siłowni lub zwykły jogging teoretycznie również poprawiają Twoje zdrowie. Oczywiście tworzymy Qi także podczas tych prostych ćwiczeń. Jednak w tym przypadku nie opierają się one na Qi, lecz skupiają się na tym, co zewnętrzne, na przykład na mięśniach.

ZAPRASZAMY KAŻDEGO BEZ WZGLĘDU NA WCZEŚNIEJSZE DOŚWIADCZENIE Z QIGONG. 

KIEDY:  28 października (SOBOTA)  od godziny 9:30 do 17:30 ( w trakcie zajęć krótka przerwa 45 na posiłek).

GDZIE: Sala Fitness UWR – ul Kużnicza 49-55
https://maps.app.goo.gl/JNuCaodwjFKVB8gA9

KOSZT: 300 zł od osoby lub 580 zł para 

Poprowadzi: BOŻENA OLSZOWSKA

KONIECZNE ZAPISY: w odpowiedzi na ten mail lub sms na 534553388