Prowadzi: Bożena Olszowska


Qi gong Lohan Gong to trening dla ciała, umysłu i duszy

Teoria Lohan Gong opiera się na filozofii taoistycznej oraz na zasadach Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. System ten obejmuje 16 ćwiczeń/pozycji/ruchów wykonywanych jako jedna ciągłość lub pojedynczo wielokrotnie powtarzając ten sam ruch .

Lohan Gong jest jednym z najstarszych systemów Qi Gong z Chin. Kto praktykuje te ćwiczenia regularnie wzmacnia się na wszystkich poziomach bytu (ciało, umysł i dusza).

Na poziomie fizycznym, mięśnie, ścięgna, więzadła i kości zostają wzmocnione, masuje organy wewnętrzne, a zmysły zostają wyostrzone. Przede wszystkim Lohan Gong zapewnia ciągłość w krążeniu energii, a tym samym zapewnia harmonijny przepływu energii w ciele.

Warsztaty obejmować będą następujące zagadnienia:

1. Część teoretyczna:

– Budowa energetyczna człowieka według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

– Powstawanie i zasady krążenia energii Qi w ciele ludzkim

– Historyczne, medyczne i filozoficzne zasady poszczególnych 16 ćwiczeń Qigong Lohan Gong i ich wpływ na wykonywanie ćwiczeń

2. Część praktyczna:

– Rozgrzewka, ćwiczenia Makko Ho

– Ćwiczenia oddechowe

– Nauka pojedynczych postaw w Qigong Lohan Gong( w wersji podstawowej) i wielokrotnie ćwiczenie całej formy składającej się z 16 postaw

– nauka automasażu ciała i twarzy oraz masażu w parach

Warsztaty obejmują 10 h praktyki i teorii z naciskiem na stronę praktyczną.

Po warsztacie będzie możliwość dołączenia do grupy praktykującej we wtorki do 18 do 19:15

Na zajęcia obowiązuje ubranie sportowe z w stonowanych kolorach ( szary ,czarny, biały oraz lekkie miękkie obuwie (np. trampki z miękka podeszwą)

KOSZT: 260 zł od osoby/ 500 zł- para
DATA: 4/5 luty 2017 r