Tradycyjna Medycyna Chińska

Prowadzi: Bożena Olszowska

Gabinet Naturoterapii

Dietoterapia wg TMC jest skuteczna w leczeniu rozmaitych chorób i codziennych dolegliwości .

Dieta wg. TMC nie ma nic wspólnego z tzw. dietą kaloryczną.
To praktyczna wiedza na temat wpływu poszczególnych składników pożywienia na nasze narządy wewnętrzne a tym samym na całe nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

Terapeuta TCM stawia diagnozę na podstawie wywiadu, badania języka i tętna, a następnie dobiera metodę leczenia: np. dieta, zioła i akupunkturę, zioła i akupresurę, dieta i akupunktura.

Dietoterapia wg TMC znacznie poprawia stan zdrowia za pomocą zmiany nawyków żywieniowych i wspomagania organizmu za pomocą ziół. Odpowiednie pożywienie to klucz do zdrowia oraz do równowagi psychofizycznej na co dzień.
Tradycyjna Medycyna Chińska z sukcesem stosuje mieszanki ziołowe z kliku tysięcy roślin i produktów leczniczych. Dowody oraz ich skuteczność zostały potwierdzone klinicznie. Nie należy zapominać o naszych rodzimych, Polskich ziołach, które również są z powodzeniem wykorzystywane w terapii.

Tradycyjna Medycyna Chińska oparta jest na systemie energetycznym człowieka. Energia QI, która powoduje, że rodzimy się i żyjemy, jest pierwotna i ważniejsza niż sfera fizyczna, która jest wtórna.
Tak jak nie ma dwóch jednakowych ludzi, tak nie ma dwóch jednakowych chorób, dlatego indywidualny dobór diety jest zadaniem kluczowym jeśli myślimy o powrocie do zdrowia.

Pierwsze spotkanie trwa 30-45 min- jest to wywiad oraz diagnoza po której ustalana jest dieta oraz mieszanki ziołowe na pierwsze 3 miesiące. Potem konieczna jest konsultacja i ewentualne modyfikacje zaleceń.