Kurs prowadzi: Krystyna Włodarczyk- Królicka


Reiki należy do naturalnych, holistycznych terapii uzdrawiania energią witalną poprzez dotyk.

Terapia Reiki opiera się na założeniu leżącym u podstaw Medycyny Chińskiej i większości wschodnich systemów uzdrawiania, że wszelkie dysfunkcje pojawiające się w organizmie mają swoje źródło na płaszczyznach energetycznych i tam się najpierw objawiają.

reikiNiedobór energii życia ( -qi, -ki, -chi)  w naszym organizmie  jest przyczyną zapadania na choroby, przedłużania się okresów rekonwalescencji, przedwczesnego starzenia się ludzi czy więdnięcia roślin.

Celem  zabiegów Reiki jest przywrócenie stanu pełnej równowagi na wszystkich płaszczyznach energetycznych człowieka i usunięcie źródeł dysfunkcji, co w wielu przypadkach skutkuje cofnięciem, wstrzymaniem lub przynajmniej złagodzeniem fizycznych objawów chorobowych.

Starożytna wiedza na temat Reiki była zapomniana przez tysiące lat, aż do czasugdyodkrył ją na nowo dr Mikao Usui – rektor chrześcijańskiego uniwersytetu w Kioto. Reiki korzysta także z prastarej nauki o systemie energetycznym człowieka, w skład którego wchodzą kanały zwane meridianami oraz centra energetyczne, czyli czakry.

Każdy może korzystać z Reiki ! Każdy może przyjmować tę energię; może też stać się jej przekaźnikiem. Metoda umożliwia pracę z osobami w każdym wieku, jest bezpieczna dla kobiet w ciąży, można ją stosować także w stosunku do osób znajdujących się w stanie chwilowej lub długotrwałej utraty świadomości (hospitalizowani pod wpływem środków farmakologicznych, skutki udarów mózgu itp.). Ponieważ Reiki umożliwia pracę na wszystkich płaszczyznach, może być szeroko stosowana,  zarówno przy dolegliwościach fizycznych, jak i problemach natury mentalnej.

Patrz: www.reiki.pl

W kursie podstawowym pierwszego stopnia (z jap. SHODEN) może wziąć udział każdy, kto czuje potrzebę swobodnego i głębszego kontaktu z Uniwersalną Energią Życia. Każdy, kto  chce uaktywnić pracę swojego systemu energetycznego a przez to rozpocząć proces samouzdrawiania.
Udział w tym kursie nie wymaga wcześniejszego specjalnego przygotowania czy posiadania określonej wiedzy. Na pierwszym stopniu przedstawiona zostaje historia oraz podstawowe założenia metody Reiki. Kursanci otrzymują też każdego dnia stosowne inicjacje, oczyszczające system energetyczny oraz ciało emocjonalne. Uczymy się też zabiegu  podstawowego z pacjentem, autozabiegu oraz zabiegu „SOS” w nagłych wypadkach;

Przed przystąpieniem do kurs drugiego stopnia  (z jap. OKUDEN) zalecana jest intensywna praktyka, ponieważ każdy kontakt z Energią Życia oczyszcza i wzmacnia system energetyczny człowieka (zarówno przekazującego energię, jak i pobierającego ją) doprowadzając go do zrównoważonego stanu (stanu charakterystycznego dla osoby fizycznie zdrowej).
W tradycji Reiki uważa się 3 miesiące za okres podstawowy i konieczny, aby przyjęte inicjacje związane z drugim stopniem nie wprowadzały dysharmonii w ciało energetyczne przyjmującego. Zalecane jest także prowadzenie życia codziennego według zasad określanych przez Mikao Usui w „Regułach Życia”  a przynajmniej podjęcie takich starań.

Na kursie drugiego stopnia uczymy sie pracować z energią i wysyłać ją na odległość, zarówno w przestrzeni jak i w czasie. Drugi stopień Reiki daje narzędzia do pracy (w postaci symboli i mantr), które pozwalają przekazywać energię do miejsc i sytuacji bez ograniczeń czasowych i przestrzennych. Po inicjacjach drugiego stopnia rozpoczyna się proces odblokowania mentalnego prowadzący do pogłębienia świadomości , dlatego nasze życie zmienia się i wymaga od nas więcej codziennej  uwagi.

 Szczegóły szkolenia (aktualne daty, miejsce warsztatu)  znajdują się w kalendarium.

Koszt: kurs I stopnia: 400 zł,

kurs II stopnia: 500 zł