Poprowadzi: Olga Szwajgier


„Dźwięk to ruch, oddech i wibracja. Towarzyszy nam on od przyjścia na świat, a nawet wcześniej. Jest w nas i wokół nas. Każdemu dźwiękowi przypisany jest określony kolor oraz centra energetyczne w naszym ciele.” / Olga SzwajgierTe unikalne warsztaty to przede wszystkim radosne szukanie i odkrywanie siebie i swojego brzmienia. Zajęcia inspirują do badania i poszukiwania swoich ukrytych możliwości głosowych, pomagają odbudować wiarę w siebie, uczą tolerancji i akceptacji siebie, oraz wykorzystywania swoich błędów jako „arcymistrzów” w rozwoju.

Olga nie narzuca jedynej i słusznej drogi, wprost przeciwnie – ukazuje, że powielanie innych to zaprzepaszczenie siebie. Zachęca do korzystania z potęgi swojej intuicji, wyobraźni, wizualizacji i autosugestii. Bazuje na harmonii ciała, umysłu i ducha. Uczy jak uleczyć swój głos i swoją duszę.

Z doświadczenia pedagogicznego Olgi wynika, że nie ma osób bez słuchu, głosu czy poczucia rytmu, jest tylko nieumiejętność posługiwania się tymi środkami ekspresji. Olga uczy jak śpiewać całym ciałem, wierząc, że to co jest dostępne dla niej, dostępne jest też innym ludziom.

Zajęcia składają się z wykładów, ćwiczeń głosowych oraz relaksacji. Nauka opiera się na instrumencie, jakim jest człowiek – na oddechu, mowie, śpiewie. To wiedza o powiązaniach z anatomią i centrami energetycznymi. Praca z ciałem i wyobraźnią.

poprzez śpiew uczymy się:

– świadomego bycia tu i teraz

– połączenia myśli, uczucia, słowa i działania

– pracy w rozluźnieniu

– akceptacji siebie i innych

– otwierania się na doświadczenie

– kreatywnego poszukiwania rozwiązań

– kontrolowania i przekształcania myśli

– kontaktu z sobą samym, ze swoimi uczuciami

– poczucia własnej wartości

– dzielenia się i przyjmowania

– radzenia sobie ze stresem

DLA KOGO: zapraszamy osoby dla których ważny jest wyraźny i dźwięczny głos w pracy: wokalistów, aktorów, nauczycieli, terapeutów, rodziców…, oraz zainteresowane rozwojem osobistym i poszerzaniem swoich możliwości.

Zachęcam do udziału w warsztacie każdego, kto chce otworzyć się na nową i niezwykłą formę wyrażania siebie!

prowadzi: OLGA SZWAJGIER ćwiczeniami własnego pomysłu poszerzyła skalę swojego głosu z 3 do 6 oktaw. Śpiewa na granicy słyszalności. Stworzyła własną metodę pracy z głosem. Jest pedagogiem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie oraz Internationale Akademie für Neue Musik w Schwaz (Austria). W swoim dorobku artystycznym posiada kilkaset prawykonań światowych i polskich. Śpiewa m. in. utwory Mozarta, Bacha, Pendereckiego, Lutosławskiego, Risseta, Ivesa. Występuje na najważniejszych festiwalach muzyki współczesnej w Polsce, we Włoszech, w Niemczech, we Francji, w Holandii oraz w Stanach Zjednoczonych. Dokonała wielu nagrań płytowych, radiowych, telewizyjnych, filmowych i teatralnych. Komponuje muzykę i pisze teksty o głębokim przesłaniu humanistycznym. W 1991 roku wystąpiła w Carnegie Hall na koncercie uświetniającym obchody stulecia tej sceny.

Prowadzi autorską szkołę wokalną „Laboratorium głosu” z siedzibą w Krakowie.

termin: 25 – 26 marca

miejsce: Wrocław, BAKARA, ul. Różana 4-6

czas: sobota 10.00 – 17.00 ; niedziela: 10.00 – 16.00

koszt: 350 zł / zgłoszenie do 6 marca oraz wpłata zaliczki 150zł rezerwują miejsce na warsztacie

Uwaga! ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o wcześniejsze skontaktowanie się z organizatorem w celu uzyskania informacji o wolnym miejscu, podamy wtedy nr konta do wpłaty.
W przypadku rezygnacji tydzień przed zajęciami wpłata nie będzie zwracana.

Proszę zabrać ze sobą: wygodny strój, obuwie zamienne (można w skarpetach:), wodę do picia,

informacje i zapisy: Ewa Patkowska 886 364 158; [email protected]

Więcej o Oldze Szwajgier:

http://www.olgaszwajgier.com/

https://www.facebook.com/olgaszwajgier/?fref=ts

Relacje uczestników:
http://kasiaznana.pl/odkrywam-swoj-glos-z-olga-szwajgier/
http://zwierciadlo.pl/2010/psychologia/warsztaty/czlowiek-instrument-dzwieku
wywiad z Olgą: http://www.mars-wenus.pl/page/show_kalen/98
https://youtu.be/FYDHgBTtxcU
https://youtu.be/76bJx6Zn4X4
śpiew Olgi: https://youtu.be/LMUe1S0fVoM