Kalendarium

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  13
  Paź
  2018

  Warsztat z kosmetyki naturalnej

  10-17

  Czy jesteś świadomy, że to, co aplikujesz na swoją skórę, jest tak samo ważne dla Twojego organizmu jak zdrowe odżywianie?

  Czy kosmetyki są jedynym słusznym narzędziem w trosce o skórę, włosy i paznokcie? Dowiedz się w jaki sposób zapewnić im skuteczny, bezpieczny, najwyższy poziom pielęgnacji.

  Naucz się myśleć o popularnych produktach kosmetycznych w taki sam sposób jak o pokarmach wysoko przetworzonych ponieważ jedne i drugie są pełne środków konserwujących, niepotrzebnych dodatków, szkodliwych chemikaliów i zawiłych pułapek, które szkodzą Twojej urodzie.

  Poznaj nietypowy klucz do wewnętrznego stanu harmonii, który będzie widoczny na Twojej twarzy.
  Zapraszamy Cię na warsztaty, w trakcie których otrzymasz praktyczną wiedzę jak skutecznie utrzymać przez długi czas naturalną urodę.

  Będziemy działać dwutorowo - od zewnątrz i od wewnątrz:

  • Odkryjemy tajniki, które sprawią, że Twoja skóra, włosy i paznokcie staną się szczęśliwe.

  • Przyjrzymy się kosmetykom. Nauczysz się rozpoznawać bezpieczne naturalne kosmetyki, i dowiesz się czym się one różnią od tradycyjnych kosmetyków?

  • Czy wiesz co tak naprawdę znajduje się w kosmetykach, których używasz? Jak czytać INCI? Jak kupić bezpieczny kosmetyk?

  • Poznasz również tzw. „Czarną Listę” – podstawowe składniki, powszechnie stosowane w kosmetykach, których lepiej unikać.

  • Czy wiesz, jak to, co jesz wpływa na kondycję Twojej skóry włosów i paznokci? Opowiemy Ci o "pułapkach żywieniowych" jakie możesz spotkać w produktach spożywczych, a które wpływają na Twoją urodę.

  • Nauczymy Cię jak można wizualnie poznać niektóre nietolerancje pokarmowe - pokazujące się właśnie na skórze

  • Opowiemy też co widać na niepomalowanych paznokciach, o jakich niedoborach i problemach nam mówią. Podobnie z włosami. Dowiesz się jak można rozpoznać zanieczyszczenie organizmu metalami ciężkimi.

  • Skupimy się  na produktach spożywczych, przyprawach, ziołach i tzw. superfoods, które w znaczący sposób mogą poprawić kondycję Twoich włosów, skóry i paznokci, i przyczynić się do "odjęcia" wizualnie kilku lat.
  • Czy oczyszczanie organizmu przyniesie korzyść Twojej skórze, włosom i paznokciom? Dowiedz się jak i kiedy je skutecznie przeprowadzić.

  • Dowiesz się gdzie kupić surowce aby móc samemu przygotować naprawdę działające i bezpieczne kosmetyki.

  W części praktycznej wspólnie przygotujemy:

  • Praktyczne kosmetyki, których skuteczność działania zauważysz od razu

  • Antycelulitowy Peeling/Scrub do ciała ze spiruliną i algami laminaria, który sprawi, że Twoja skóra stanie się aksamitna.

  • Nawilżająco - oczyszczająca maseczka na twarz, szyję i dekolt z francuską, zieloną glinką montmorillonite, która sprawdzi się przy każdej cerze.

  • Odżywcze i regenerujące serum do włosów i paznokci.

  • Przyprawę, która dodawana do potraw będzie wzmacniała od środka antycellulitowe działanie wykonanego wcześniej peelingu do ciała"

  • Mieszanki ziołowe, które możesz przygotować w domu i popijać codziennie dla poprawy kondycji skóry, paznokci i włosów.

  • Przykładowe menu dla wzmocnienia skóry, włosów i paznokci, z produktów, które służą naszemu zdrowiu.

  W ramach warsztatów otrzymasz:

  • skrypt z recepturami, przepisami i kluczowymi informacjami;
  • próbki produktów, które przygotujemy w trakcie warsztatów.

  Data:13.10.2018 (sobota), w godzinach od 10.00 do 17.00

  ​​Cena : 150 zł

  Prowadzące:

  Agata Silczak - od kilku lat doświadczam dobrodziejstw płynących ze zmiany stylu życia. Poczułam na własnej skórze jak zmienia się świadomość, samopoczucie oraz wygląd skóry, włosów i paznokci gdy dba się o siebie kompleksowo. Uświadamiam sobie jednocześnie, że to, co aplikuję na skórę jest tak samo ważne dla mojego organizmu jak zdrowe odżywianie. Przez kilkanaście lat kierowałam laboratorium analitycznym, które badało miedzy innymi różnego rodzaju produkty pod katem zawartości substancji niebezpiecznych. I wówczas zdałam sobie po raz pierwszy sprawę, że kosmetyki tez mogą być niebezpieczne. Aktualnie buduję własną markę polskich, bezpiecznych i nowoczesnych kosmetyków naturalnych na bazie autorskich receptur, będąc świadomą wpływu dodatków chemicznych na zdrowie, wkładając w nie wiedzę i doświadczenie oraz pasję,  pełne zaangażowanie, pozytywne emocje, miłość do przyrody i pragnienie wpływu na ochronę środowiska.

  Agnieszka Gorczycka - moja „przygoda” z medycyną naturalną zaczęła się dawno, kiedy jeszcze jako nastolatka miałam kłopoty ze zdrowiem, w których żaden lekarz nie potrafił mi pomóc, a czasem nawet nie starał się zgłębiać przyczyny.

  Na moje problemy skórne zaczęłam sama tworzyć toniki, mydła i kremy, które pomogły lepiej niż apteczne maści. I tu zapaliła się pierwsza czerwona lampka w mojej głowie – co jest nie tak z kosmetykami z drogerii czy apteki, skoro sama mogę zrobić krem, który czyni moją skórę ładniejszą i zdrowszą niż tamten kosmetyk?

  Inne problemy zdrowotne pokazały mi, że nikt poza mną samą nie jest zainteresowany zgłębianiem ich przyczyny, a przepisana przez lekarza cudowna pigułka pomaga tylko na objawy, a nie na źródło choroby. I tak zaczęłam sama szukać, szperać i interesować się zdrowiem – dlaczego je tracimy, jak je wspierać i jak odzyskiwać.

  Moje zgłębianie wiedzy o medycynie naturalnej trwa już wiele lat. W tym czasie zdobywałam wiedzę z zakresu dietetyki, Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, ziołolecznictwa oraz terapii naturalnych. Od kilku lat sama pomagam innym w dążeniu do zdrowia. Jako dietetyk i naturoterapeuta udzielam konsultacji z zakresu dbania o zdrowie poprzez odpowiednie żywienie i aktywność fizyczną.

  ZAPRASZAMY!!