Kalendarium

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  29
  Wrz
  2018
  nie
  30
  Wrz
  2018

  Seminarium z IP/Yang Tai Chi Chuan

  Klub SAMURAJ, Wrocław ul Bałtycka 19

  Zapraszamy wszystkich miłośników sztuk walki, Tai-chi-chuan oraz Qigong na wyjątkowe seminarium z niezwykłym Nauczycielem Mistrzem Saschą Krysztofiakiem!

  Plan seminarium

  28 wrzesień 2018 - piątek
  16:00 – 20:00 Qigong/Daoyin ( informacje wyżej)

  29 wrzesień 2018 - sobota
  10:00 - 13:30 Ip/Yang Tai-chi-chuan
  13:30 – 14:30 przerwa
  14:30 - 17:30 Ip/Yang Tai-chi-chuan - Główne zasady i Aplikacje

  30 wrzesień 2018 - niedziela
  9:30 – 12:00 Ip/Yang Tai-chi-chuan- główne zasady i Aplikacje
  12:00 – 13:00 przerwa
  13:00 – 16:00 Ip/Yang Tai-chi-chuan - Forma z szablą

  Zajęcia dla początkujących i zaawansowanych

  Ip/Yang Tai-chi-chuan

  Tai-chi-chuan jest starą chińską sztuką walki o charakterze medytacyjnym i udowodnionym działaniu zdrowotnym, którego najistotniejsze elementy to:
  - zrelaksowanie, redukcja stresu
  - uelastycznienie kręgosłupa
  - zdrowy sposób poruszania się
  - zharmonizowanie ciała, umysłu i ducha
  - rozwijanie równowagi i świadomości ciała
  - łagodne rozciągania
  - wzmacnianie przepływu energii
  - ćwiczenie oddechu itp.
  Dokładne tłumaczenie słów TAI-chi-chuan brzmi: najwyższa zasada pięści lub najwyższe zasady sztuk walki. Yang Lu Chan, twórca tego stylu, nazywał swoją sztukę „bawełnianą pięścią", a jej działanie opisywane było sformułowaniem „...zostać trafionym jak stalowym prętem owiniętym w bawełnę...". Sygnalizuje ono, że istnieje miękki aspekt w Tai-chi-chuan, symbolizowany przez bawełnę: są to bardzo miękkie i płynne ruchy oraz rozluźnione, ale nie wiotkie, mięśnie. Z drugiej strony - jest jeszcze stalowy pręt. To jest umiejętność eksplodowania dokładnie co do sekundy w celu obrony i odrzucenia przeciwnika z szybkością powstałą z rozluźnienia.
  Ip/Yang Tai-chi-chuan czyli Snake Style (Styl Węża) wymaga ogromnej elastyczności kręgosłupa, żeber, górnej części klatki piersiowe oraz pleców, bioder, stawów i wewnętrznych mięśni kręgosłupa. Wewnętrzne części mięśni poprzez ruch silnie zakorzeniają pozycje przy zakończeniu każdego pojedynczego ruchu, wysyłając w ten sposób ogromną energie jin przez kręgosłup do rąk. Z biegiem czasu tworzy się niezwykłe zjawisko „iron on cotton”, powodujące zarówno wrażliwość, czułość, jak i siłę oraz szybkość.
  W Snake Style ręce prowadzone są w ruchu oszczędnie, przeniesienie ciężaru ciała z jednej pozycji do drugiej odbywa się w 100% wyraźnie oddzielając pełne od pustego. Styl daje ćwiczącemu wszechstronne możliwości wykształcenia umiejętności w sztukach walki.

  Prowadzący: Sascha Krysztofiak
  Sztuki walki ćwiczy od 9 roku życia, rozpoczynał od judo, próbował inne style: taekwondo, capoeira, aikido itd. W końcu znalazł swoją przystań na długie lata w xiang-wang kung fu. Kontuzja lewej nogi zapoczątkowała Jego przygodę z Tai-chi i Qigong; od roku 1996 zgłębia aspekty zdrowotne różnych systemów Qigong i Tai-chi-chuan, szczególnie aspekty sztuki walki Tai-chi-chuan w linii przekazu Yang Chengfu przez Yang Sau Chung, jak i różnych późniejszych linii przekazu: najpierw linii Chu King Hung, potem Chu Gin Soon i wreszcie Ip Tak Tak, który wykształcił Roberta Boyda i zobowiązał go do przekazywania tego stylu bez zmian dalej. Sascha uczestniczył w kilkuletnim kształceniu na stopień Master Teacher u Roberta Boyda i 25 kwietnia 2010 roku otrzymał tytuł Nauczyciela Mistrza. Master Teacher oznacza z jednej strony, że opanowało się system, z drugiej, że potrafi się go nauczać (ale trening własny i rozwój osobisty są oczywiście nieprzerwanie kontynuowane).

  CENA:Tylko Tai-chi (29-30.09) cena 360zł.
  -------------
  3 DNI seminarium ( Qi gOng + TAI CHI) cena 400zł, zaliczka 150zł

  Zapisy: Tel 534 55 33 88 lub [email protected]