Ip Tai Chi Snake Style

Prowadzi: Bożena Olszowska

Zajęcia Regularne

Na zajęciach uczymy się krótkiej formy tzw 24 ruchy która łączy w sobie i uaktywnia: elastyczność kręgosłupa, koordynację stron ciała i świadomy oddech.

TAI CHI CHUAN jest starą chińską sztuką walki o charakterze medytacyjnym i udowodnionym działaniu zdrowotnym.
Ip TAI CHI zwane również Stylem Węża daje ćwiczącemu możliwości wykształcenia umiejętności potrzebnych w sztukach walki- siłę i szybkość ale też wrażliwość i obecność.

Najistotniejsze efekty regularnej praktyki to:
zrelaksowanie, redukcja stresu
uelastycznienie kręgosłupa
zdrowy sposób poruszania się
zharmonizowanie ciała, umysłu i ducha
rozwijanie równowagi i świadomości ciała
łagodne rozciągania
wzmacnianie przepływu energii
ćwiczenie oddechu

Dokładne tłumaczenie słów Tai-chi-chuan brzmi: najwyższa zasada pięści lub najwyższe zasady sztuk walki. Yang Lu Chan, twórca tego stylu, nazywał swoją sztukę „bawełnianą pięścią”, a jej działanie opisywane było sformułowaniem:
„…zostać trafionym jak stalowym prętem owiniętym w bawełnę…”.
Sygnalizuje to, że istnieje miękki aspekt w Tai-chi-chuan, symbolizowany przez bawełnę: są to bardzo miękkie i płynne ruchy oraz rozluźnione, ale nie wiotkie, mięśnie. Z drugiej strony – jest jeszcze stalowy pręt. To jest umiejętność eksplodowania dokładnie co do sekundy w celu obrony i odrzucenia przeciwnika z szybkością powstałą z rozluźnienia.
Ip/Yang Tai-chi-chuan czyli Snake Style (Styl Węża) wspomaga i rozwija elastyczność kręgosłupa, żeber, górnej części klatki piersiowej oraz pleców, bioder, stawów i wewnętrznych mięśni kręgosłupa.

Koszt: 100 zł/4 wejścia lub 30 zł /1 wejście
Jeśli decydujesz się na Tai Chi I Qi Gong opłata 150 zł /mc!
Zadzwoń lub napisz jeśli chcesz dołączyć do grupy.